Wc-Lavabo Tıkanıklığı Açma

 

 

Tuvalet tıkanıklığı hem bizi hem komşularımızı rahatsız edecek en büyük tesisat sorunlarından birisidir. Zamanla borularda oluşan tortular yüzünden oluşan tıkanıklık sebebiyle sızıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda haliyle sağlıksız koşullarda baş göstermektedir. Tuvalet tıkanıklığı sorunu gözünüzü korkutmasın. Teknolojinin gelişmesi ile artık tuvalet tıkanıklığı açma işlemi çok kolay. Son teknoloji robot cihaz yardımıyla ustalarımız tuvalet tıkanıklığını kırmadan dökmeden tıkanıklık sorununu ortadan kaldırıyor.

Tuvaletin giderine atılan bez, kağıt ve diğer yabancı cisimler, tıkanıklığa neden olur. Tıkanan tuvaletler de konutlar için büyük sorun meydana getirir. Eğer pompa ya da benzeri aletlerle tıkanıklık açılmaya çalışılırsa yabancı maddeler borunun diğer taraflarına gidebilir ve sonunda tüm binanın giderlerinde tıkanmaya yol açabilir. Özellikle boruların ek yerlerindeki tıkanıklıkları pompalarla açmak imkansızdır. Ankara tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için uzman ekiplerden yardım istemek gereklidir.

Dikmen’de Tuvalet Tıkanıklığı

Jet Teknik olarak modern cihazlarla tuvaletteki tıkanıklıkları açıyoruz. Üstelik bu cihazlar sayesinde fayansların da kırılmasına gerek kalmamaktadır. Bu da ekstra maliyetleri ortadan kaldırıyoruz. Binalarda büyük sorunlara neden olan tuvalet tıkanıklığı artık sorun olmaktan çıkıyor.

Tuvalet ve lavabo tıkanıklığını uzman ekiplerimiz ve en son teknoloji ile üretilmiş cihazlarla açan firmamız, görüntüleme yöntemi ile tıkanmaya neden olan yabancı maddenin de ne olduğunu görme imkanı sağlıyor. Tıkalı tuvalet robot cihazla açılarak ardından kameralı görüntüleme cihazıyla hatta problem olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Lavabo, klozet ve küvet tıkanıklıkları, insanların kabusu olabiliyor. Özellikle yaz dönemlerinde tıkanma başvurularında belirgin bir artış meydana geliyor. Aslında tıkanıklık daha önceden meydana geliyor ancak soğuk havalarda koku çevreyi rahatsız etmeyebiliyor. Yaz gelip havalar ısınmaya başladığında o hissedilmeyen koku binayı ya da konutu sarabiliyor. Bu tıkanıklık için genelde geçici çözümler aranıyor. Ya bir pompa ya da kimyasal malzemeler kullanılarak bu tıkanıklıklar açılmaya çalışılıyor. Aslında bunlar kısa süreli çözümler yaratıyor. Pompa ya da kimyasallar yabancı maddeleri ortadan kaldırmıyor. Sadece su yolunu biraz genişletebiliyor. Bu da ileri’ki zamanlarda sorunun daha da büyüyerek ortaya çıkabiliyor. Oysa bu tıkanıklıklar için kalıcı çözümler mümkün. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerini gerçekleştiren uzman ekipler, bu işler için tasarlanan cihazlar ve özel kimyasal malzemeler aracılığı ile sorunu kökten hallediyor.

Ankara tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri uzmanlık gerektiren bir iş. Bunun için klasik yöntemleri takip eden tesisatçılar yerine teknolojiyi yakından takip eden firmalara başvurulması tavsiye ediliyor. Çünkü klasik yöntemlerle iş yapan tesisatçılar tıkalı olan bölgeyi el yordamı ile bulmaya çalışıyor. Ayrıca tıkanıklığı tespit etmek ve gidermek için de fayans ya da duvarın kırılması gerekiyor. Ancak modern cihazlarla hizmet veren firmalamız kırma dökme işlemi yapmadan tespit ve onarım yapıyor.Bu da tıkanıklık açma maliyetinin minimum seviyelerde kalmasını sağlıyor.

Tuvalet gideri ne kadar uzun olursa olsun cihazlar en uç noktasına kadar tarama yapıyor. Görüntüleme sistemi sayesinde de tıkanıklığın yeri  nedeni tam olarak tespit ediliyor. Bu da yapılacak işlemi kolaylaştırıyor.

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetinde robot görüntüleme sistemleri sunan firmamız, yeri tam olarak tespit ettikten sonra yüksek su basıncı sağlayan makineler kullanıyor. Bu makineler yabancı maddeleri yerinden sökerek kanalizasyon sistemine atılmasını sağlıyor.

Ya da özel kimyasallar kullanılarak yabancı cismin parçalanması sağlanıyor. Sonrasında yine yüksek basınçlı su verilerek yabancı maddelerin tuvalet giderinden tamamen atılması sağlanıyor. Bu işlem de kısa sürede sonuçlandırılıyor ve yaşanan mağduriyet ortadan kaldırılıyor.